Profil

Sadowskip.

Paweł Sadowski - członek Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa [ Związku Polskich Artystów Sztuki Polskiej Stosowanej] (część Warszawy) Malarz silny warsztaty, których głównym źródłem inspiracji jest kobieta i jej ciało w otoczenie nie pospolite.      

 

Kobiety w obrazie Sadowskiego okazują się subtelne i odważne. Z jednej strony, pokazujemy ich kruchość, z drugiej strony wynikającą z tego siłę. Bohaterowie często nawiązać kontakt wzrokowy z widzem, one przybierać różne pozy, jakby chciał pokazać coś, skonfrontować odbiorcę pokazując mu, kto trzyma prawdziwą władzę w stosunkach między nimi. To kobiety są głównym tematem określającym kompozycję, wpływającą na atmosferę i harmonię tworzonej pracy. Oni to dominują.

Malarz stara się jednocześnie ukazać kruchość i piękno kobiecego ciała. Idealizuje ciało, podkreślając każdy niuans, gest lub mimikę. Subtelny wyraz postaci ujawnia wrażliwość autora na szczegóły, tak ważne w jego malarstwie. To pokazuje, że maska ​​silnej osobowości może ukryć delikatny i emocjonalny odpowiednik - rodzaj alter ego; mechanizm obronny wielu osób.

 

To właśnie ta równowaga siły i subtelności, które czynią ten obraz unikalnego artysty, dla widzów w poszukiwaniu estetycznej satysfakcji, ale także publiczność, która pogłębia charakterystykę postaci portretowanych.

 

Heterogeniczność tego typu obrazów ukrywa także kontekst i środowisko, w którym malarz umieszcza kobiety. Używa zamiennie elementów surrealistycznych, fantastycznych, abstrakcyjnych i symbolicznych, tworząc niewypowiedziane historie, w których główny temat - kobieta - staje się pretekstem do ukazania głębszego znaczenia i szerszej perspektywy zjawisk. produkcji w świecie rzeczywistym (tytuły: Perturbacje , Żywioły [Elementy] ), a także mechanizmy działające w sferze psychologicznej ( Sublimacja). To malarstwo jest dalekie od komentowania codziennej rzeczywistości.  

 

Jeśli chodzi o paletę barw, malarz często używa triady kolorów i złamanej dezintegracji. W jego obrazach wyblakłe i wyblakłe kolory tła ustępują czystym i intensywnym kolorom pierwszego planu, tworząc subtelną perspektywę kolorów. Malarz traktuje nasycenie jako czynnik kompozycyjny, z jednej strony, atmosferę i harmonię, z drugiej strony hierarchizujące poszczególne elementy, dając widzowi wskazania co do istotnych elementów danej pracy.

 

Malarz opisuje swoje prace jako "stworzone z wewnętrznej potrzeby", wynikające z efemerycznej natury człowieka, jego relacji ze światem i jego miejsca w społeczeństwie. Ciągle przekazuje nam, w oryginalny i zasługujący sposób, swoje własne postrzeganie rzeczywistości. Idea ta staje się jego najważniejszą formą ekspresji artystycznej.

 

www.sadowskip.pl

shadowskipawel@gmail.com

Les Créations de Sadowskip.

 

In the sauna

> Plus de détails

600 €

Ephemera V

> Plus de détails

500 €

Jeune pologne

> Plus de détails

1700 €

Jeune pologne

> Plus de détails

1700 €

Jeune pologne

> Plus de détails

1700 €

Jeune pologne

> Plus de détails

1700 €

 
Accueil / Profil de Sadowskip.
Rea : Via image deework